czwartek, 14 stycznia 2016

Time doesn't exist

Przeglądałam dziś pamiętniki i zdjęcia te stare, bardzo stare i niezupełnie stare. Niby tak wiele się zmieniło, ale niekoniecznie. 
Ktoś przyszedł, ktoś odszedł. Coś się zaczęło, coś zakończyło. Pamiętam jakby to było wczoraj, tak niedawno.
 Jestem pod ogromnym wrażeniem, z jaką dojrzałością mówiłam wtedy o rzeczach, o których nie miałam pojęcia i jak strasznie naiwna byłam w sytuacjach (dziś już dla mnie) oczywistych. 
Jestem strasznie sentymentalna. Chomikuje wszystko. Poprzez dość oczywiste rzeczy jak zdjęcia, czy stare pamiętniki z lat szkolnych, po jakieś drobiazgi typu liściki, którymi wymieniałam się z koleżanką z ławki, bilety  z wyjść do kina (wtedy to był nasz rytuał), połowa sznurka od bluzy, naklejka. 
Przeciwnicy mówią, że to śmieci, zbieracze kurzu. Mają rację - na co dzień to właśnie robią - zbierają kurz. Ale Przeciwnicy nie poczują nigdy tego, co my - Ludzie z Sentymentem - w chwili otwarcia pudełka, oglądania zdjęć i czytania listów. 
To naprawdę fajne uczucie, ale nie zarezerwowane dla wszystkich.A Ty kim jesteś? 
Przeciwnikiem czy Człowiekiem z Sentymentem?


Jeśli nie możesz zaobserwować bloga by być na bieżąco, zapraszam na facebooka
Znajdziecie tam zapowiedzi oraz informacje o nowym poście, a także inspiracje w znacznie większej częstotliwości niż na blogu. :)

21 komentarzy:

 1. Świetny post i aparat ! Jak się on u cb sprawuje ? Chciałam go sb kupić ☺
  Pozdrawiam, http://monia-blog-lifestyle.blogspot.com/ ♥

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie jest żaden z tych najnowszych. Jest ze mną 4 lata i jestem z niego zadowolona. Jedynym minusem może być brak zoomu, ale mi to osobiście nie przeszkadza. Te nowsze już chyba mają :)

   Usuń
 2. Piękny post, piękne zdjęcia i cudowny aparat :) A najważniejsze jest to, że wspomnienia pozostaną z nami na zawsze

  OdpowiedzUsuń
 3. Zdecydowanie jestem sentymentalna, z resztą wiesz :) :*

  OdpowiedzUsuń
 4. Skąd ja to znam? Z perspektywy czasu myślę, że dobrze się stało, że niektóre osoby odeszły z mojego życia. Również jestem typem chomika. Wszystko, mam nawet zeszyty z lat podstawówki.
  Rodzice ostatnio przeczytali pewien artykuł, w którym pisało, że bodajże Japończycy wszystko wyrzucają i się nie przywiązują do rzeczy. Także połowa rzeczy mi z domu zniknęła. Do dzisiaj odkrywam co mi zabrali (np. monopol czy sanki :D)

  http://istotaludzkaa.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sanek bym nie darowała :d

   Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
 5. Też lubię zbierać takie pierdołki jednak staram się aby nie było tego za wiele bo z drugiej strony nie lubię graciarni. W miarę udaje mi się utrzymać równowagę ;)
  Zapraszam http://cytrynkacowartoobejrzec.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Kiedyś byłam typem chomika, ale wraz z każdym kolejnym przeglądaniem takich rupieci coraz więcej ich wyrzucałam, ale czasem dokładałam nowe i jednak staram się nie mieć za dużo takich nieużytecznych gratów.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie jestem chomikiem, ale jestem sentymentalna... Od taka kombinacja :D Rzeczy, które mają dla mnie znaczenie zachowuję i lubię do nich wracać :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Również ostatnio przeglądałam stare albumy ze zdjęciami, wspomnienia wróciły ...

  OdpowiedzUsuń
 9. ja jestem Tym Po Środku ;) sentymenty chowam głęboko i tylko trochę, wolę mieć coś zapisane, rzeczy zbierają kurz i się niszczą. Fajny aparat to ten instax? Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, aparat to Fuji Film Instax Mini :)

   Usuń
 10. Bardzo inspirująca notka, lubię tutaj zaglądać, bo zawsze znajduję coś dla siebie, obiecuję, że będę robiła to częściej :) Buziaczki i czekam na nowe posty :)

  http://nicoolblog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo mi miło. Twój komentarz namalował mi uśmiech na twarzy. Dziękuję!

   Usuń
 11. Ja jestem zdecydowanie sentymentalna i doskonale rozumiem takie chomikowanie! :) A co do aparatu, to jak się sprawdza? Warto kupić? :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie bez zarzutu. Myślę, że warto :)

   Usuń
 12. Ja również jestem dosyć sentymentalna - nie mogę się doczekać aż wrócę do rodzinnego domu i zabiorę część swoich skarbów do siebie:)
  Bardzo ciekawy blog!

  OdpowiedzUsuń